Zavolejte nám
+420 585 205 660
Školní prodejna květin
+420 778 709 605

Fulltextové vyhledávání

KF P škol v OBDatum konání:
16.5.2018
Datum ukončení:
31.5.2018

28.5. přidánο album do FOTOGALERIE>>

Krajské finále Přeboru škol v orientačním běhu >> se letos běželo 16.5.2018 na Svatém Kopečku u Olomouce. Družstvo SŠZZ Olomouc skončilo na 4. místě o pouhé dva body za Gymnáziem Šternberk. Do celostátního finále postupují družstva na 1. a 2. místě - Slovanské gymnázium Olomouc a Obchodní akademia Šumperk. Naši školu reprezentovali žáci tříd 1.A, 2.A, 3.A, 1.ChZ a 2.ChZ: 
v kategorii DS: Aneta Zálešáková, Natálie Darnadyová, Tereza Horáková, Jana Křupková, Klaudie Voříšková, Michaela Klimešová, 
v kategorii HS: Jiří Adamec, Tomáš Hrbáček, Štěpán Guba, Petr Neplech, Dominik Hradil, David Netušil (závodu se bohužel nemohl se zúčastnit zraněný Patrik Pospíšil z UO1)

Asi polovina tratí obou kategorií, byla v kopcovitém terénu Samotišek, kde převládala místní zástavba s hustou sítí komunikací. Tu vystřídala pasáž v ZOO ve smíšeném lese protkaném různými překážkami, ať už umělými (klece a výběhy) nebo přírodními, které tvořily polomy způsobené nedávnými vichry. Trať děvčat měla 17 kontrol a vzdušnou čarou měřila 3,2 km, chlapci měli 19 kontrol na trati dlouhé 3,7 km (ve skutečnosti naběhali závodníci daleko více, délky jsou uvedeny po přímé spojnici kontrol). Počasí přálo. Bylo pod mrakem, ale nepršelo a na závěr vykouklo sluníčko. Asi aby se podívalo na vítěze, které v pěkném prostředí ambitu chrámu Navštívení Panny Marie dekorovali ředitel ZOO na Svatém Kopečku a pan Beneš, který ve své cukrárně napekl vítězům medaile a vítězná družstva odměnil dorty. My jsme nasbírali cenné zkušenosti. Nejrychlejší z našich borců byli bohužel diskvalifikováni, protože si dostatečně pečlivě nekontrolovali ražení a pomalá elektronika nezaznamenala jejich rychlý průběh jednou kontrolou. Za ražení je ovšem odpovědný závodník a tak zvlášť při průběhu kontrolou platí "spěchej pomalu", což už nyní kluci vědí. Tak uvidíme, třeba to napřesrok cinkne.
Všem reprezentantům naší školy děkuji. Zuzana Štrajtová

P.S. Kdybyste si chtěli tento pěkný sport vyzkoušet nebo přijít potrénovat máte příležitost hned příští středu 23.5.2018, kdy Spolek orientačních běžců Olomouc pořádá ve Smetanových sadech pro širokou veřejnost Světový den OB - pozvánka na WOD >>

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.